Bitininkai susitiko su žemės ūkio ministru

Bitininkai susitiko su žemės ūkio ministru

Balandžio 10 dieną įvyko Lietuvos bitininkų profesionalų asociacijos (LBPA) ,,Austėja‘‘ susitikimas su žemės ūkio ministru p. Giedriumi Surpliu. Šiame susitikime dalyvavo LBPA ,,Austėja‘‘ valdybos nariai, kurie su ministru aptarė bitininkams šiuo metu itin aktualius klausimus.

Kiek anksčiau, prieš minėtą susitikimą, trys organizacijos – LBPA ,,Austėja‘‘, Lietuvos bitininkų konfederacija (LBK) ir Lietuvos bitininkų asociacija (LBA) – organizavo susitikimą, kurio metu detaliai išanalizavo bitininkystės sektoriaus padėtį, susidariusią dėl neefektyviai naudojamos ES ir Lietuvos vyriausybės paramos mūsų šalies bitininkystei. Šio susitikimo metų įvardintos pagrindinės problemos ir galimi jų sprendimo keliai, kartu su visų trijų organizacijų pritarimu keisti minėtos paramos teikimo taisykles, buvo surašyti ir nusiųsti ministrui.

Susitikimo su ministru metu buvo skirtas dėmesys ne tik su ES ir Lietuvos vyriausybės parama susiję klausimai, bet ir kitos bitininkams aktualios problemos: sudėtinga Lietuvos medaus rinkos situacija, iš Pasaulio bitininkų asociacijos „Apimondia“ perspėjimai apie neaiškios kilmės falsifikuotą medų, taip pat – apribojimus Lietuvos bitininkams, laikantiems 150 ir daugiau bičių šeimų, kurie negauna paramos įsigyti cukrui, būtino jų maitinimui žiemą. Bitininkų atstovų įsitikinimu, šios paramos suteikimas tik mažesniems bičių ūkiams, pažeidžia lygiateisiškumo principą.

Buvo kalbama ir apie kitas svarbias bei neatidėliotino sprendimų priėmimo reikalaujančias bitininkystės sektoriaus problemas. Bitininkai ministrui pateikė nemažai argumentuotų pasiūlymų, kad padėtis bitininkystės sektoriuje keistųsi į gerąją pusę. Lietuvos bitininkų profesionalų asociacijos (LBPA) ,,Austėja‘‘ atstovai gavo pažadą, kad susitikime iškelti klausimai artimiausiu metu sulauks ministerijos dėmesio ir bus sprendžiami.