Akcizas cukrui

   Tarp cukraus vartotojų plintanti žinia dėl cukraus akcizo įvedimo kelią susirūpinimą ir Lietuvos bitininkams, nes bitininkai kasmet papildomam bičių maitinimui prieš žiemą sunaudoja cukraus kelis šimtus tonų. Tai sudaro žymią bitininkystės kaštų dalį, todėl cukraus kainos padidėjimas pastebimai turi įtakos lietuviško medaus paklausai ne tik šalyje, bet ir eksportui.

     Lietuvos bitininkų profesionalų asociacija „Austėja“ vienija šalies profesionalius bitininkus, kuriems bitininkystė yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl jie principingai reaguoja į Lietuvos Respublikos Vyriausybės reguliuojamuosius potvarkius ypač finansų srityje.

     Dėl plintančio teigiamo požiūrio į sveiką gyvenseną šalyje įsitvirtina saikingas alkoholio, rūkymo, o pastaruoju metu ir cukraus vartojimas, todėl akcizo įvedimas cukrui suprantamas. Tačiau tai neturėtų liesti medaus, kuris dažniausiai vartojamas kaip gardiklis ar net universalus maisto papildas, nes jame greta cukrinių medžiagų yra eilė organinių rūgščių ir fermentų kurie žmogaus organizme gerina cukrų įsisavinimą bei stiprina imuninę sistemą. Todėl medus ir bičių produktai turi nuolatinę paklausą Lietuvoje.

   Atsižvelgiant į tai Lietuvos bitininkų profesionalų asociacija „Austėja“ kreipėsi į Lietuvos Respublikos finansų ministeriją ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją, kad akcizo cukrui priėmimas būtų viešai išdiskutuotas visuomenėje ir išreiškė pageidavimą dalyvauti minėtose diskusijose tam, kad būtų priimtas konstruktyvus sprendimas.