Karantino metu atrastos naujos bendravimo galimybės

Jau ne pirmą mėnesį Lietuvoje užsitęsęs karantinas daugelį „išmušė iš vėžių“, nemažai veiklų sustojo arba persikėlė į internetinę erdvę. Ne išimtis ir bendravimas tarp bitininkų. Lietuvos bitininkų profesionalų asociacijos „Austėja“ nariai pasirinko bendravimą https://teams.microsoft.com platformoje. Žinoma, tai atima galimybę susitikti ir pabendrauti realiai, kas iš tiesų yra labai naudinga ir suteikia teigiamų emocijų, tačiau yra ir nuotolinio bendravimo pliusų: sutaupytas laikas kelionei, kelionės išlaidos ir galimybė operatyviai susirinkti, norint suderinti skubiai iškilusius klausimus.

Anksčiau asociacijos nariai rinkdavosi vieną arba kelis kartus į pusmetį, o daugiau bendraudavo telefonu ar elektroniniais laiškais, tačiau karantinas pakoregavo nusistovėjusius įpročius ir šiuo metu asociacijos nariai susitinka vieną kartą per savaitę, t. y. nuotoliniu būdu susitinka kiekvieną ketvirtadienį 21 val.

Susitikimų metų svarstomi įvairūs aktualūs klausimai. Taip buvo organizuotas ir asociacijos ataskaitinis susirinkimas. Per paskutinį susitikimą buvo apsvarstyta Nacionalinės maisto kokybės sistemos bendrųjų reikalavimų projektas, Pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų bitininkystės produktų ir mišinių specifikacijos projektas bei Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai pateikti pastebėjimai ir pasiūlymai dėl minėtų projektų. Ar bus atsižvelgta į asociacijos siūlymus, pamatysime vėliau.

Taip pat norisi pasigirti gerąja praktika. Asociacijos nariai rengia pristatymus apie savo bitynus ir juos pristato minėtų susitikimų metu. Tai suteikia galimybę nariams artimiau susipažinti su bičiulių bitynais, jų naudojama įranga, bitininkavimo technologijų ypatumais. Po pristatymų galima tiesiogiai užduoti iškilusius klausimus bičiuliui apie jo bityną, sužinoti, kodėl jis pasirinko vieną ar kitą bitininkavimo sprendimą.

Paskutinis prisistatymas buvo naujo asociacijos nario Kęstučio Garalevičiaus. Jis pristatė savo bityną, ambicingus planus, kas sukėlė tikrai įdomią diskusiją. Kęstučiui linkime visokeriopos sėkmės įgyvendinant savo planus.   

Bendravimas nuotoliniu būdu yra tikrai neblogas sprendimas ir nors neretai susitikimai užsitęsia iki 2-3 valandų, tačiau aktyvūs nariai su nekantrumu laukia kito ketvirtadienio 🙂

Tad turiningų pokalbių ir malonių susitikimų.

Visiems gražios dienos 🙂