Susitikimas Girių spiečiuje

Kaip LBPA ,,Austėja’’ atstovai gegužės 20 – Tarptautinę bičių dieną buvome pakviesti į Girių spiečiaus susitikimą.

„Girių spiečius“ – tai organizacijų ir žmonių sambūris, siekiantis gamtiniu, socialiniu ir ūkiniu požiūriais subalansuotos miškų politikos, susikūręs 2019 metais, vėl dūzgiantis tam, kad pasiektume esminių Lietuvos miškų tvarkymo politikos pokyčių.

Ieškantis bendraminčių bendradarbiavimo ir sutelktinai palaikyti vieni kitų idėįas miškų ir kitomis gamtosauginėmis temomis.

Apie šią bendruomenę pasiskaityti ir rasti info galima čia. Jų šūkis – ,,Miškas yra vertybė. Miškas yra visiems.’’

Siekius ir pamatinius priesakus palaiko ir į „Girių spiečių“ buriasi daug mokslininkų ir ekspertų, organizacijų, įmonių IR bendruomenių. Kadangi bitės nuo seno gyveno miškuose, todėl miškai ir šiai dienai išlieka idealiausia bičių gyvenimo vieta. Taip pat bitės miške išlieka neatskiriama ekosistemos dalis. Tai pripažinta ir ES.

Todėl tiek bitininkų, tiek ir ,,Girių spiečiaus’’ siekiai, daugeliu atveju sutampa. Todėl ir mūsų bitininkų organizacija LBPA ,,Austėja’’ buvo pakviesta . Turėjome galimybę išsakyti ir savo ,kaip bitininkų pastebėjimus. Gavome pritarimą ir palaikymą.  Todėl kviečiame ir kitas bitininkų organizacijas, taip pat pavienius bitininkus jungtis prie šios bendruomenės. Savo mintimis ir darbu padėti saugant gamtą.